04:40 20 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 91

بنیانگذار زلزله شناسی در ایران با توجه به زلزله خیز بودن تهران، پیشنهاد تغییر پایتخت ایران را مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ایران،  بهرام عکاشه بنیانگذار زلزله شناسی در ایران گفت: اعتقاد دارم این حادثه زلزله خیزی را باید جدی بگیریم. ایران از سمت راست روی مناطق فشرده افغانستان، هندوستان و کوه‌ های آلپ قرار دارد و از چپ نیز به‌ دلیل گسترش سلسله زاگرس و البرز در منطقه فشرده و زلزله خیز است.

وی افزود: برای همین روز به روز انرژی بیشتری در فلات ایران جمع می‌شود و ناگهان این انرژی تخلیه می‌شود که به آن زلزله می‌گوییم. به هر حال بایست آماده باشیم اما عملاً می‌بینیم بین حرف تا عمل تفاوت بسیار است.

بنیانگذار زلزله شناسی در ایران ادامه داد: باید پایتخت را عوض کنیم. تهران به‌ دلیل جمعیت زیاد و زلزله خیز بودن به درد پایتخت نمی‌خورد.

عکاشه گفت: کشور ما هر سال حتماً یک زلزله ۶ ریشتری دارد و در تهران نیز هر ۱۵۰ سال یک بار زلزله ۷ و نیم ریشتری اتفاق می‌افتد. بنابراین باید برای چنین شرایطی آمادگی کافی داشت.

وی تاکید کرد که موضوع وقوع زلزله بر اساس حساب و کتاب ریاضی و ضرب و تقسیم نیست حادثه زلزله با ریاضی بیان نمی‌شود و بستگی به فصل و مسائل دیگری دارد ما همیشه باید آماده باشیم مثل آتش نشان‌ها که همیشه آماده باش هستند. زلزله به هیچ کشوری خبر نمی‌دهد.

مرتبط:

جلوگیری از ورود غیر ساکنان به پمپ بنزین شهرک محلاتی + ویدئو
غافلگیری مجری ورزشی از وقوع زمین لرزه در تهران +ویدئو
انتشار نقشه ماهواره‌ای شدت زلزله تهران + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک