17:29 15 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (833)
0 01

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۵۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور، گفت: از دیروز تا امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۴۶۹۱ نفر رسید.

جهانپور با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند، بیان کرد: مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵۴۱ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۸۳۸۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. اما متاسفانه ۲۷۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون ۵۵۸ هزار و ۸۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، کشور آمریکا با 1 میلیون و 200 هزار نفر مورد ابتلا به ویروس کرونا بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان را دارد.

پس از آمریکا، کشورهای اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و روسیه بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا را دارند.

 آخرین آمار ویروس کرونا در روسیه نشان می دهد که تا کنون 177 هزار و 160 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و 625 نفر نیز جان خود را از دست داده و 23 هزار و 803 نفر بهبود یافته اند.

در فرانسه براساس آخرین آمار، 174 هزار و 224 نفر و در آلمان 168 هزار و 162 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

همچنین ترکیه، برزیل و ایران نیز در فهرست کشورهایی با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته اند.

شایان ذکر است که تقریباً در تمام کشورهای جهان درگیر ویروس همه گیر کرونا شده اند. براساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت بیش از 3.5 میلیون مورد از این ویروس در جهان ثبت شده است و بیش از 247 هزار نفر نیز جان باخته اند.

 

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (833)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک