15:31 21 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
1115

سخنگوی وزارت خارجه ایران تصمیم رئیس جمهور آمریکا در تعلیق بودجه سازمان جهانی بهداشت را "جنایت علیه بشریت" دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه ایران، عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تعلیق بودجه سازمان جهانی بهداشت، این اقدام را "عین بی مسئولیتی و جنایت علیه بشریت" دانست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهار داشت: آمریکا در بدترین زمان ممکن و در میانه جنگ علیه یک بلای جهانی ناگهان تنها هماهنگ کننده بهداشت جهانی را مجازات می کند که این عین بی مسئولیتی و جنایت علیه بشریت است.

موسوی تصریح کرد: هدف اصلی ترامپ از تعلیق بودجه سازمان بهداشت جهانی، فرافکنی و سرپوش نهادن بر ناکارآمدی دولت آمریکا در مهار و کنترل ویروس کرونا در آن کشور است. وی از جامعه جهانی دعوت کرد که برای بی اثر کردن اقدامات یکجانبه آمریکا و حفظ جبهه واحد جهانی بکوشند و در کنار این سازمان جهانی بایستند.

وی در انتها افزود: سیاستمداران آمریکا باید متوجه شوند که این اقدام نقض تعهدات آنها به جامعه بین المللی است و نمی توان با قطع کمک و فشار یکجانبه،  تلاش بشردوستانه جهان را به اسارت گرفت و از اقدامات غیر قانونی و غیر اخلاقی منتفع شد.

پیش از این، دونالد ترامپ اعلام کرده بود که واشنگتن بودجه سازمان جهانی بهداشت را متوقف می‌کند. به گفته رهبر آمریكا، این اقدام تا زمانی كه "خطاها در پاسخ و پنهان كردن شیوع ویروس کرونا" مورد بررسی قرار بگیرد، اجرا خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک