11:21 23 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (954)
252

معاون‌ کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد که روند ابتلا به کرونا و مرگ و میر حاصل از آن در بیشتر استان‌ها و در مجموع کشور روند نزولی دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی معاون‌ کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: روند ابتلا به کرونا و مرگ و میر حاصل از آن در اصفهان به مدت حدود ۲۰ روز سیر نزولی قابل توجه نداشته است اما در بیشتر استان‌ها و در مجموع کشور روند نزولی دارد.

ایران وارد فاز مدیریت کرونا در کل کشور شده
© REUTERS / WANA (West Asia News Agency) / Ali Khara

ایرج حریرچی افزود: استان اصفهان اگر چه در کنترل بیماری به خوبی عمل کرده ولی در این مدت روند ابتلای بیماری در خط افقی ثابت حرکت کرده است.

معاون‌ کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اظهار داشت: با اینکه در ۶ استان روند ابتلا به کرونا سیر صعودی تدریجی داشته، در برخی استان‌ها از جمله اصفهان سیر صعودی یا نزولی چشمگیری نداشته و در یک خط صاف حرکت کرده است.

وی تاکید کرد: استان اصفهان اگر چه در کاهش بیماری موفق بوده ولی در ۲۰ روز گذشته روند نزولی مورد انتظار را نداشته است.

حریرچی گفت: امید است با اقدامات بیشتر شاهد روند نزولی بیشتری باشیم.

وی با اشاره به سه راهبرد اصلی وزارت بهداشت در مدیریت بیماری کرونا، ادامه داد: اولین راهبرد فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند حداکثری است.

معاون‌ کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اضافه کرد: این راهبرد به این معناست که مردم بدانند هنوز سیاست در خانه ماندن باید ادامه داشته باشد و خروج از منزل برای کارهای غیر ضروری مثل دید و بازدیدها، مسافرت، خریدهای غیر ضروری و امثال آن انجام نشود.

وی شناسایی بیماران بدون نشان را دومین راهبرد مقابله با بیماری کرونا برشمرد و گفت: ۸۰ درصد افراد آلوده، افراد کم علامت و بی‌علامتی هستند که می‌توانند با جابجایی این ویروس را در جامعه منتشر کنند و تلاش ما آن است که این افراد در مراحل اولیه شناسایی شوند.

حریرچی تصریح کرد: سومین راهبرد شناسایی و جداسازی افرادی است که با بیماران و افراد ناقل مرتبط بوده‌اند که این اقدام در استان زنجان به صورت آزمایشی انجام و به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی این افراد در خانواده، محل کار و تعاملات و جداسازی آنها و قرنطینه در منزل ضروری است زیرا اگر چنین افرادی مبتلا قطعی شوند می‌توانند ویروس را به دیگران سرایت دهند.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (954)

مرتبط:

اهدای 20 درصد از حقوق نظامیان ارشد ایرانی به آسیب دیدگان کرونا
دانشمندان میزان تولید مثل پاتوژن های کرونا ویروس را یافتند
ایران: تحریم‌ها ستون پنجم ویروس کرونا هستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک