04:16 23 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (954)
0 30

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت که افراد بالای 75 سال که از کرونا بهبود یافته اند، باید بیش از دیگران مراقب باشند تا مجددا به کرونا مبتلا نشوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در خصوص احتمال ابتلای مجدد افراد به کرونا گفت: اشخاصی که سن آنها بالای 75 سال می باشد بیشتر از بقیه احتمال ابتلای مجدد به ویروس کووید-19 دارند.

وی درباره ناقل بودن افراد مرخص شده از بیمارستان ها نیز عنوان کرد: همه چیز به مدت زمان بستری و زمان سپری شده از آغاز علائم بالینی بستگی دارد. اگر از شروع علائم بالینی 14 روز بگذرد، احتمال اینکه فرد ویروس را منتقل کند بسیار ناچیز است، اگرچه بهترین اقدام در این خصوص گرفتن تست در زمان ترخیص است.  ترجیح ما این است که این افراد به نقاهتگاه بروند یا در منزل با رعایت حداکثری نکات بهداشتی، قرنطینه شوند. این افراد نباید در محل کار و محیط های اجتماعی حضور پیدا کنند و اگر کارمند یا کارگر هستند حتما باید 2 هفته به آنها استعلاجی داده شود. همچنین مراقبین سلامت فرد ترخیص شده را متناسب با حوزه‌ای که سکونت دارد، ارزیابی و در رصد بهداشتی قرار می دهند.

زالی در خصوص زمان بازگشت کشور به حالت عادی، گفت: وقتی در تهران وضعیت این بیماری به ثبات می رسد که میزان مراجعین رشد نزولی داشته باشد و میزان بهبودیافتگان نسبت به افراد پذیرش شده به تراز مثبتی برسد؛ در این زمان می‌توان اعلام کرد وضعیت به رو به روال است.

وی با اشاره به اعلام اثربخشی داروی فاویپیراویر در درمان بیماری کرونا، تصریح کرد: به طور کلی درمان اصلی ایجاد یک مراقبت جامع سلامت و استفاده از تمام ظرفیت‌های درمانی به خصوص در مورد بیماران بدحال در محیط های بیمارستانی است. بنابراین یک پکیج درمانی درست و علمی نتیجه بخش خواهد بود که بخشی از آن داروست. تاکنون در عرصه جهانی اثربخشی داروهایی که در درمان بیماری‌هایی از جمله مالاریا و ابولا موثر هستند، به اثبات رسیده است. این دارو نیز برای آنفولانزا تولید شده و جزو پروتکل درمانی است. در همین راستا این دارو در اختیار برخی بیمارستان‌های کشور که در یک تریال بالینی مشترک قرار گرفته‌اند، گذاشته شده است.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (954)

مرتبط:

درمان کرونا در ایران رایگان است
کرونا‌ویروس می تواند بر همه اندام های بدن تاثیر بگذارد
زالی: کرونا در پایتخت به مرحله پاندامی رسیده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک