08:24 05 آوریل 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (485)
0 20

شرکت آمریکایی اپل به دلیل همه گیر شدن کروناویروس و مشکلات مرتبط با آن، عرضه نسل بعدی تلفن های هوشمند را به تعویق می اندازد.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان آشنا به وضعیت شرکت اپل ادعا می کنند که در این شرکت درباره احتمال به تأخیر انداختن تولید آیفون 12 چندین ماه است که به طور جدی بحث انجام می شود. شرکت اپل پس از گشترش عفونت کوروناویروس از نزدیک وضعیت را رصد می کند و تمایل دارد تا پیش پرده نسل جدید آیفون را که قرار بود پاییز امسال رخ دهد، به تعویق بیندازد. عامل اصلی مؤثر در به تعویق انداختن آیفون جدید، تأخیرهای بیشمار در زنجیره تأمین اعلام شده است.


اپل همچنین معتقد است که شیوع جهانی کرونا بر تقاضای مصرف کننده تأثیر می گذارد و مدیریت شرکت می خواهد اولین گوشی هوشمند 5G به رتبه های برتر در فروش برسد، که در شرایط فعلی به سختی امکان پذیر است. کارشناسان خاطرنشان کردند که تصمیم به لغو انتشار نسل بعدی آیفون بسیار دشوار خواهد بود، زیرا این شرکت ممکن است به طور جدی از رقبای خود عقب بیفتد. تصمیم نهایی در مورد زمان انتشار آیفون 12 حداکثر تا ماه مه گرفته خواهد شد. این احتمال وجود دارد که ارائه نسل جدید گوشی های هوشمند ممکن است تا سال 2021 به تعویق بیفتد.

به گفته منابع آگاه، احتمالا آیفون 12 با تاخیر عرضه می شود زیرا اپل نگران است فروش این دستگاه تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گیرد و کاهش یابد.  اکنون تخمین زده می شود به دلیل چالش های فنی مربوط به زنجیره ذخایر، آیفون جدید مانند سال های گذشته در سپتامبر رونمایی نشود. در این گزارش ادعا شده احتمالا عرضه آیفون جدید چند ماه به تاخیر بیافتد. حال آنکه پیش بینی می شد اپل در سال جاری چند موبایل جدید با نام آیفون 12 رونمایی کند. همچنین قرار بود نخستین موبایل 5G اپل نیز در سال جاری عرضه شود. تخمین زده می شود  آیفون های جدید در اواخر سال 2020 عرضه شوند. البته هرگونه تصمیمی درباره تاخیر در عرضه محصولات اپل در ماه می گرفته می شود.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (485)

مرتبط:

کارشناس: احتمالا از سال 2021 آیفون بدون پورت لایتنینگ عرضه می شود
کارشناسان اطمینان دادند قیمت آیفون های 5G بالا نخواهد بود
اپل فروش آیفون را محدود کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک