13:45 25 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (957)
292

دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حدود 4.4 تن انواع تجهیزات پزشکی منجمله تجهیزاتی که برای مقابله با کرونا استفاده می شود را با هواپیما به ایران تحویل داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ژنو روز دوشنبه اعلام کرد که این سازمان 4.4 تن انواع تجهیزات پزشکی منجمله تجهیزاتی که برای مقابله با کرونا استفاده می شود را با هواپیما به ایران تحویل داد.

خاطرنشان می شود هواپیمای ایرباس این تجهیزات پزشکی را از فرانکفورت (آلمان) به تهران تحویل داد که شامل انواع ماسک های پزشکی، دستکش و داروهای ضروری که سیستم مراقبت های بهداشتی ایران دچار کمبود شدید بوده و به آنها نیاز دارد.

سرویس مطبوعاتی افزود: برای هفته های بعد نیز پروازهای دیگری برای انتقال دارو و تجهیزات محافظتی برای پرسنل پزشکی در نظر گرفته شده است.

ایوو فریسن نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در تهران گفت: تجهیزاتی که روز دوشنبه به ایران تحویل داده می شود "برای بخش مراقبت های بهداشتی بسیار حیاتی است." وی تأکید کرد: "ما با مردم ایران متحد هستیم و برای کمک به مهار شیوع کووید-19 بسیج شده ایم."

مقامات ایرانی پیشتر بارها اظهار کردند که محدودیت ها و تحریمهایی که واشنگتن ایجاد کرده است مانع از مبارزه آنها با کرونا می شود. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در توییتر نوشت که ایالات متحده با ادامه فشار حداکثری بر تهران در این شرایط، مسئولیت جان ایرانی ها را بر عهده دارد. از نظر وی، "دولت آمریكا به قتل شهروندان ایرانی افتخار می كند."

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (957)

مرتبط:

یکی از نزدیکان رهبر ایران بر اثر کرونا درگذشت
صندوق بین المللی پول: رکودی جهانی بدتر از سال 2009 در انتظار است
سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا شتاب گرفته است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک