02:11 27 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
9166

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر، ایران در پیامی به‌مناسبت آغاز سال 1399، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران با اشاره به شعار "جهش تولید" که از سوی آیت الله خامنه ای، رهبر این کشور برای سال1399 اعلام شد، گفت: کشور ما دربرگیرندۀ امکانات مادی فراوان است. بنابراین مقدمات لازم برای فعالیتهای تولیدی فراهم است و اگر بخواهیم جهش ایجاد کنیم و از وضع رکود کنونی خارج شویم و به رونق دست یابیم باید موانع را برداریم. اولین مانع عدم باور برخی از مسئولان است که راه نجات را فقط در سر تعظیم فرود آوردن به بیگانگان و جلب رضایت زورمداران عالم می دانند.

وی ادامه داد: مشکلات متعدد و مزمن فضای کسب و کار، و دیوانسالاری خفقان آور، رسوخ زد وبند و رفیق بازی در ارکان مختلف کشور از سایر موانع جهش تولید است. عقب ماندگی و بلاتکلیفی نظام بانکی کشور یکی دیگر از این موانع است. نظام بانکی نزدیک 350 هزار میلیارد تومان سپرده های مردم را در مسیر دلالی های کاذب و فاسد صرف می کنند به جای آن که در خدمت اشتغال مولد قراردهند.

میرسلیم با بیان اینکه وجود برخی حلقه های مفقود در زنجیرۀ تولید یکی دیگر از موانع تولید است، تصریح کرد: رفع این مانع مستلزم برنامه ریزی و جامع نگری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ششمین مانع عدم توازن امکانات و قابلیتها در نقاط مختلف کشور است که به اجرای سیاستهای آمایش سرزمین نیاز دارد، خاطرنشان کرد: هفتمین مانع، عدم تعمیم فرآیندهای دانش بنیان در کانونهای تولید و بیگانه بودن مراکز دانشگاهی ما از نیازهای تولیدی در بخشهای مختلف صنعت و کشاورزی و خدمات است.

میرسلیم در ادامه گفت: هشتمین مانع جهش تولید، تحریم های ظالمانۀ آمریکا است که برای دور زدن آنها باید از ابتکارهای خاص استفاده کرد البته با مباشرت افراد کاردان و میهن دوست.

مرتبط:

خبیث ترین دشمن ملت ایران آمریکاست
پاسخ رهبر ایران به پیشنهاد آمریکا برای کمک به ایران در کنترل ویروس کرونا
خبرگزاری اسپوتنیک، فرا رسیدن سال نو را شاد باش می گوید!
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک