12:59 22 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1784)
0 10

66 نفر بر اثر استفاده از الکل تقلبی در استان فارس جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از اوایل اسفند ۹۸ که تقریبا نخستین روزهای شیوع کرونا در فارس بود تا آخر این ماه ۴۳۹ نفر بر اساس مصرف الکل تقلبی یا صنعتی دچار مسمومیت شدند که ۶۶ نفر از آنان فوت کردند.

محمدجواد مرادیان،  افزود: از ۴۳۹ نفر ۳۷۳ نفر در بیمارستان بستری شدند که تعداد زیادی از آنان از بیمارستان مرخص شدند.

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس در ادامه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان فارس ۲۰ تا ۳۰ درصد تماس تلفنی مردم با اورژانس فارس افزایش پیدا کرده است.

مرادیان افزود: همچنین بخش مشاوره تلفنی، افزایش تماس های مردمی را داشته است که اغلب درباره  بیماری کرونا مشاوره لازم را اخذ می‌کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر ماموریت ها و فوریت های پزشکی که در حال انجام است انتقال بیماران قطعی مبتلا به کرونا به دلیل پیشگیری از گسترش این بیماری تنها توسط اورژانس استان انجام می‌شود.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفت: ۲ دستگاه آمبولانس مخصوص انتقال بیماران کرونا در شیراز پیش بینی شده است، در شهرستان‌ها نیز حداقل یک آمبولانس به این امر اختصاص داده شده است.

مرادیان افزود: علاوه بر این آمبولانس ها،  مابقی آمبولانس‌ها نیز از آمادگی حداقلی برای انتقال بیماران مشکوک به بیمارستان برخوردار هستند.

 

علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را 18 هزار و 407 نفر و شمار جانباختگان ناشی از این ویروس را هزار و 284 نفر اعلام کرد.

 

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1784)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک