04:55 20 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1284

به‌ دنبال اعلام اخباری مبنی بر دستیابی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به داروی کرونا، عده‌ای کلاهبردار در فضای مجازی با ادعای ارتباط با این دانشگاه اقدام به فروش داروی جعلی می‌ کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ همزمان با شیوع بیماری کرونا در سطح کشور مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعم از بیمارستان و مجموعه مراکز تحقیقاتی این دانشگاه به ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پرداخته و در صف اول درمان مبتلایان به بیماری کرونا بوده است.

کنار انجام امور درمانی، فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه تقویت شده و با همکاری چند دانشگاه به بررسی مراحل ساخت واکسن کرونا پرداخته و پروژه ساخت هم‌ اکنون آغاز شده است و طبیعتاً همچون سایر فعالیت‌های پژوهشی مشابه به انجام کار آزمایی بالینی و بررسی در نمونه‌های حیوانی و نهایتاً انسانی نیازمند است که به‌ فراخور دست‌ یافته‌ ها به حداقل چند ماه زمان نیاز است.

در پی اعلام خبر دستیابی پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به داروی ضد کرونا، عده‌ای افراد سودجو و کلاهبردار در فضای مجازی و سایت‌های نامعتبر اینترنتی با ادعای ارتباط با این دانشگاه اقدام به فروش جعلی داروی مذکور می‌کنند، این در حالی است که داروی ضد کرونا به‌ تازگی وارد مراحل تست بالینی شده و پیش از تولید انبوه دارو نیازمند مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و داروست.

بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) این دست اقدامات مجرمانه در فضای مجازی را که امنیت روانی جامعه را مورد تهدید قرار می‌ دهد با جدیت مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک