15:23 27 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 03

رئیس سازمان هواشناسی ایران از احتمال طغیان اغلب رودخانه‌ها در غرب این کشور خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سحر تاجبخش، رئیس سازمان هواشناسی ایران با اشاره به این‌ که به احتمال زیاد در اغلب رودخانه‌های غرب این کشور شاهد طغیان باشیم، اظهار کرد: تمهیدات لازم به‌ منظور پیشگیری از مخاطرات احتمالی، توسط دستگاه‌های مسوول، اندیشیده شده باشد.

وی افزود: در تهران آب‌گرفتگی معابر عمومی را قطعاً خواهیم داشت و بر اساس گزارش‌های غیررسمی، در استان البرز و ساوجبلاغ، طغیان رودخانه را داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم در طالقان نیز طغیان رودخانه را شاهد باشیم. ضمن این‌ که در منطقه دیزین برف خوبی به زمین نشسته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با بیان این‌ که طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی انتظار داریم، شرایط بحرانی را در استان‌های اعلام شده تا صبح امروز داشته باشیم، تصریح کرد:‌ امروز به‌تدریج در استان‌های غربی شاهد کاهش بارش‌ها خواهیم بود. از ظهر امروز نیز از شدت بارش‌ها در تهران کاسته خواهد شد و تمرکز سیستم در بخش‌های شمال‌ شرق کشور خواهد بود؛ سواحل شمالی کشور نیز درگیر این بارش‌ها خواهند بود ولی شرایط ما در این استان‌ها بحرانی نیست.

تاجبخش بیان کرد: بحران اصلی در استان‌های لرستان، غرب ایلام، شمال چهارمحال‌ و‌ بختیاری و شمال‌ شرق خوزستان به‌ خصوص محدوده سد دز خواهد بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک