15:00 25 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
انتخابات مجلس (35)
0 01

با پایان یافتن فرآیند شمارش آرای انتخابات مجلس در ایران، اعلام نتایج نهایی برخی حوزه‌های انتخابیه به دور دوم کشیده شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، انتخابات مجلس ایران در یازده حوزه‌ انتخابیه به دور دوم کشیده شده است؛ دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران در این حوزه‌ها در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ایران که روز جمعه برگزار شد، کمی بیشتر از ۴۲ درصد بود. این کمترین میزان مشارکت در انتخابات ایران پس از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران با اشاره به برخی دلایل کاهش مشارکت عمومی به نسبت دوره‌های قبل خاطرنشان کرد: ما در شرایطی این انتخابات را برگزار کردیم که حوادث مختلف در کشور داشتیم شرایط نامناسبی از جمله بیماری کرونا و بحث‌های سیاسی از جمله سقوط هواپیما و ناآرامی‌های آبان که به هر حال فضای عمومی کشور را علی‌رغم میل همه مردم عزیزمان که در این انتخابات با شور و نشاط شرکت کردند، در مشارکت مردم تاثیر گذاشت.

بیش از ۷ هزار نفر که صلاحیت آنها پیش از این تایید شده بود، برای ۲۹۰ کرسی مجلس با یکدیگر رقابت کردند. علاوه بر این، انتخابات میان دوره‌ای شورای خبرگان، یک نهاد با حق انتصاب ولی فقیه در ایران، به صورت موازی با انتخابات مجلس، برگزار شد.

موضوع:
انتخابات مجلس (35)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک