15:10 27 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (960)
0 05

آقازاده: یک نفر در استان مرکزی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «صدا و سیمای» ایران، سید علی آقازاده، استاندار مرکزی اعلام نمود که یک نفر در استان مرکزی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

با تایید فوت یک فرد مبتلای دیگر به ویروس کرونا در استان مرکزی، شمار قربانیان این بیماری در ایران به 6 نفر افزایش یافت.

این فرد روز 21 فوریه جان خود را از دست داد. فرد متوفی مشکل زمینه ای قلبی داشته است. این نخستین قربانی مربوط به کرونا ویروس در ایران در خارج از استان قم است.

استاندار مرکزی خواستار رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از سوی مردم شده و توصیه کرده که شهروندان از حضور غیرضروری در اماکن شلوغ و پر ازدحام خودداری کنند.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (960)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک