21:07 16 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
انتخابات مجلس (35)
161

در پی خرید و فروش آرا در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران تعداد بسیاری بازداشت شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سید حسین حسن نژاد، رئیس ستاد انتخابات مازندران در نشست ستاد انتخابات این استان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در چند شهرستان گزارش‌هایی در خصوص خرید و فروش آرای داشتیم، افزود: با همکاری فرمانداران، هیئت نظارت و بازرسی و دستگاه قضائی و امنیتی ۳۹ نفر از کسانی که اقدام به خرید و فروش رأی می‌کردند و یا قصد انجام آن را داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اظهار اینکه در مجموع فضای عمومی شهرهای استان مطلوب است، افزود: در برخی شعبه‌ها که ذهنیت خرید و فروش رأی وجود داشت، رصدهای نظارتی را افزایش دادیم.

همچنین در چالوس، محمدناصر زندی، فرماندار این شهر با تائید دستگیری تعدادی از عوامل خرید و فروش آرای مردمی در این شهرستان، گفت‌: این افراد که غیر بومی هستند به اتهام  دادن رای به نامزدی خاص در بخش مرزن آباد از توابع این شهرستان بازداشت شدند.

محمدناصر زندی گفت: اگرچه از نظر قانونی افراد غیر بومی برخلاف انتخابات شوراهای شهر و روستا می توانند در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند و رای دهند ، ولی طبق گزارش های رسیده از دادگاه مرزن آباد سرنشیان این خودروها علاوه بر رای دادن به نامزدهای خاص ، همچنین ماموریت خرید و فروش آرای مردم را هم داشتند که خوشبختانه با پیگیری دستگاه قضایی و مسئولان امنیتی و انتظامی شناسایی و دستگیری شدند.

موضوع:
انتخابات مجلس (35)

مرتبط:

انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران
روند اخذ رأی در ایران دو ساعت تمدید شد
روند انتخابات همواره مانند سالیان گذشته بوده
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک