00:01 02 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
4183

مدیر یک کانال تلگرامی در استان سمنان ایران دستگیر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تابناک» ، رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه کانال تلگرامی هتاک به مسئولان در سمنان مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: ادمین این کانال ۸۰۰ نفری دستگیر و تحویل مقام‌های قضائی شد.

سرهنگ حسین صادقی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه کانال تلگرامی نامبرده در سمنان درصدد تخریب مسئولان استان بود، ابراز داشت: با رصد و پایش پلیس فتا این کانال مورد شناسایی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه این کانال تلگرامی ۸۰۰ عضو داشت، افزود: بعد از تحلیل داده‌ها و مستندات ادمین کانال شناسایی متهم دستگیر و به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه انتشار اکاذیب و مطالب خلاف واقع در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت، ابراز داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه با توجه به مدارک و شواهد به گناه خود اعتراف کرد که شخصاً اقدام به توهین مسئولان کرده است.

صادقی بابیان اینکه تیم رصد و پایش پلیس فتا در تمام طول سال، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری می‌ایستد، اضافه کرد: پلیس فتا با اشرافیت کامل به‌صورت شبانه‌روز، اقدام به رصد فضای مجازی برای برقراری امنیت سایبری کاربران می‌کند و راه گریزی از قانون نیست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک