03:35 26 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 392

ماهواره ظفر ایران پس از قرار گیری در مدار تصویر سپهبد قاسم سلیمانی را منتشر خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از ایسنا، عصر روز یکشنبه، 20 بهمن ماه ششمین ماهواره ایرانی با نام "ظفر" که در پایگاه فضایی امام خمینی سمنان مستقر شده، با ماهواره‌بر "سیمرغ" در مدار 530 کیلومتری زمین قرار میگیرد.

این ماهواره از نوع ماهواره‌های سنجشی است که دو نسخه "ظفر-1" و "ظفر-2" طراحی و ساخته شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده قرار است این ماهواره پس از قرارگیری در مدار، "تصویر سردار  سلیمانی" را منتشر کند، ضمن آن‌ که فایل صوتی از نظرات مردم نیز از سوی این ماهواره مخابره خواهد شد.

خاطرنشان می شود که ماهواره ظفر در رده ماهواره‌های -  Low Earth orbit )مدار نزدیک زمین) با ارتفاع مداری 530 کیلومتر، شیب 56 درجه و جرم 113 کیلوگرم است. در بخش فضایی، ماهواره ظفر شامل محموله تصویربرداری، محموله ذخیره و ارسال، محموله تحقیقاتی تشعشعات فضایی، زیر سیستم‌های تعیین موقعیت، تعیین و کنترل وضعیت، مدیریت داده و فرمان، انرژی، سازه و مکانیزم و کنترل حرارت است.

از جمله کاربردها و وظایف این ماهواره تولید و به‌روز رسانی نقشه‌های کاربری اراضی در مقیاس ملی، تولید و به‌روز رسانی پایش توسعه شهری در مقیاس ملی، تولید و به‌روز رسانی مرز پهنه‌های کشاورزی در مقیاس ملی، تولید و به‌روز رسانی نقشه‌های پهنه‌بندی دریاچه‌های دائمی و فصلی در مقیاس ملی، به‌روز رسانی نقشه‌های ساختاری (شناسایی گسل‌ها و چین‌ها) میباشند.

همچنین لازم به ذکر است که عمر مداری ماهواره "ظفر" یک سال و نیم است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک