09:42 15 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 134

سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که خانواده سپهبد سلیمانی برای عاملان ترور وی پرونده قضایی تشکیل می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ایران امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران در مورد شکایت خانواده سپهبد سلیمانی از مسببان ترور ایشان و تشکیل پرونده قضایی، گفت: ترور شهید سلیمانی مصداق تروریست دولتی است.

سخنگوی قوه قضائیه ایران ادامه داد: اقداماتی هم در قوه قضائیه و هم در وزارت امور خارجه انجام داده شده است، اما خانواده شهدا گفتند بعد از اربعین شهید و برگزاری مراسم، شکایت را ارائه می‌دهند.

وی بیان کرد: در عراق نیز پرونده‌ای تشکیل شده است و پیگیر آن هستیم. آنها هم جدی وارد رسیدگی شده و در دادگاه بین‌المللی هم پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است که در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مرتبط:

رسانه ها: قاتل "سردار سلیمانی" در هواپیمای ساقط شده در افغانستان کشته شد
رهبر حشدالشعبى: قیمت خون سردار سلیمانى خروج آمریكا از منطقه است
وزیر دفاع ایران بر مزار سپهبد سلیمانی + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک