19:42 18 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 18

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد که مجلس آینده ایران نظر طیف‌ بندی‌های سیاسی، مجلسی یکدست خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه «مجلس یازدهم از نظر طیف‌بندی‌های سیاسی مجلسی یک دست خواهد بود»، گفت: من فکر می‌کنم در مجلس آینده اقلیتی از اصلاح طلبان بتوانند به مجلس ورود کنند و این باعث می‌شود تنش و درگیری در مجلس بعدی قابل توجه باشد.

جعفرزاده یادآور شد: ما امیدواریم میزان مشارکت در انتخابات پیش رو افزایش یابد، اما هنوز سازوکار‌های انتخابات پرشور به درستی طراحی نشده و نیاز است که اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

نماینده مردم رشت در مجلس ایران ادامه داد: من فکر می‌کنم در مورد رد صلاحیت‌های سیاسی باید با اغماض بیشتر اقدام شود، زیرا کسی که در رد صلاحیتش بحث سیاسی مطرح است یعنی منافع شخصی خود را در نظر نگرفته است. در مقابل اگر کسی پرونده اقتصادی یا اخلاقی دارد قطعا باید با او برخورد شود و به دادگاه معرفی شود، اما پرونده رد صلاحیت‌های سیاسی که بیشتر هم هستند باید با تساهل، تسامح و اغماض بیشتری بررسی شود.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس ایران درباره اقبال مردم به جریانات سیاسی در انتخابات پیش رو نیز گفت: هر چه از کلان‌شهر‌ها فاصله بگیریم شناسنامه مدیریتی، سوابق اجرایی و سلامت افراد در اقبال مردم به آن‌ها بسیار اثرگذار خواهد بود.

مرتبط:

لاریجانی: حرکت اروپا در مسئله هسته ای، تاسف آور است
سوالات نمایندگان از محمد جواد ظریف در مجلس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک