05:40 25 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

وزرای امور خارجه ایران و عمان بر اراده دولت‌های متبوع خود در جهت تداوم همکاری‌ ها و رایزنی‌ ها با هدف تضمین ایمنی دریانوردی و امنیت انرژی در تنگه هرمز تاکید کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اداره کل اطلاع‌ رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان امروز در راه بازگشت از داووس در توقفی کوتاه در تهران با محمدجواد ظریف همتای ایرانی اش دیدار و گفتوگو کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور در این دیدار در رابطه با موضوعات دوجانبه و منطقه‌ ای به ویژه همکاری‌ های ایران و عمان در تنگه هرمز تبادل نظر کردند.  

ظریف و بن علوی همچنین بر اراده دولت‌های متبوع خود در جهت تداوم همکاری‌ها و رایزنی‌ها با هدف تضمین ایمنی دریانوردی و امنیت انرژی برای همگان تاکید کردند و از همه طرف‌ ها خواستند نقش مثبتی را در این روند ایفاء کنند.  

 این چهارمین دیدار وزیران خارجه عمان و ایران در حدود یک ماه اخیر است. وزیر خارجه عمان روز سه‌شنبه هفته گذشته در تهران با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.  

همچنین محمد جواد ظریف بیست و هفتم دی ماه در بازگشت از سفر هند هم در توقف کوتاهی که در مسقط داشت، با همتای عمانی خود دیدار کردو تبادل نظر کرد.  

وزیر امور خارجه ایران دو هفته پیش هم با حضور در مسقط برای شرکت در مراسم گرامیداشت سلطان فقید عمان، با سلطان هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان و دیگر مقامات عالی‌ رتبه این کشور دیدار کرد.  

حدود سه هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفت‌وگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک