06:04 25 اکتبر 2020
ایران

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا

ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2179)
0 10

معاون شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از آمادگی این فرودگاه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، حسن خوشخو، معاون معاون شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تهران، با بیان اینکه این فرودگاه مهمترین درگاه ورودی ایران محسوب می‌شود، افزود: بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و همچنین ضمیمه ۹ کنوانسیون شیکاگو، این فرودگاه همکاری‌های گسترده‌ای را با پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد و همکاران این پایگاه به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه حضور دارند.

خوشخو با اشاره به اینکه در حال حاضر از فرودگاه امام به ۴ مقصد در چین مسیر پروازی برقرار است، ادامه داد: تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا از نخستین روزهای شیوع این ویروس در چین در فرودگاه امام با همکاری پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مبتلایان به این بیماری به کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: به همین منظور، تجهیزات لازم برای کنترل مسافران توسط پایگاه بهداشت مرزی در فرودگاه امام فراهم شده تا کنترل مسافران با استانداردهای لازم از نظر دارا بودن علائم بیماری ویروس کرونا صورت گیرد.

خوشخو گفت: همه مسافران و کادر پروازی که از مبدا چین و کشورهای شرق آسیا وارد کشور می‌شوند، به صورت یک به یک کنترل شده و در صورت مشاهده علائم بیماری ویروس کرونا در آن‌ها به صورت قرنطینه به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی افزود: مسافران سایر کشورهایی که درگیر این بیماری شدند نیز توسط پایگاه پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام از نظر دارا بودن علائم ویروس کرونا کنترل می‌شوند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2179)

مرتبط:

انتشار اولین تصویر از ویروس کرونا + عکس
اعلام تهیه واکسن ویروس جدید کرونا درآینده بسیارنزدیک
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین به حدود 1300 نفر رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک