23:27 15 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
1144

به مرزبانان آمریکایی دستور داده شده بود که افراد ایرانی تبار را مورد بازجویی قرار دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، یک کارمند گمرک و خدمات مرزی آمریکا بدون ذکر نام اشاره کرد که به مرزبانان آمریكایی كه در مرزهای كانادا مشغول كار بودند، دستور داده شد كه در ارتباط با وخیم تر شدن اوضاع در خاورمیانه، افراد ایرانی تبار را متوقف و بازجویی كنند.

این کانال تلویزیونی خاطرنشان می کند که ده‌ها شهروند آمریکایی با منشا ایرانی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در تاریخ 3 ژانویه در ایست بازرسی در شهر بلین (واشنگتن) متوقف شدند. برخی از آنها چند ساعت تحت بازجویی قرار گرفتند و در مورد ایران از آنها سؤال کردند. 

مقامات گمرک و مرزبانی ایالات متحده تأیید کردند که زمان سفر در مرز کانادا واقعاً افزایش یافته است، اما این به دلیل "افزایش مسافران و تعداد محدود کارمندان در تعطیلات سال نو بوده است."

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام «شهید سلیمانی» برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مرتبط:

دختر سردار سلیمانی سلاح به دست در نماز جمعه کرمان + عکس
نظرسنجی در آمریکا؛ ترور سردار سلیمانی امنیت در آمریکا را کاهش داده است
شرکت دختر سردار سلیمانی در مراسم یادبود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک