23:59 08 آوریل 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (98)
0 811

سازمان هواپیمایی کشوری اصابت دو موشک پدافند سپاه پاسداران ایران به هواپیمای مسافربری اوکراین را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه منتشره در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، این سازمان در بخشی از دومین گزارش خود درباره سانحه برای هواپیمای مسافربری اوکراینی که چند دقیقه پس از پرواز دچار سانحه شد، اصابت دو موشک به این هواپیما را تأیید کرد.

در ادامه این اعلامیه آمده است:«با توجه به اعلام عمومی مورخه 21 دی ماه 1398، مبنی بر پذیرش یکی از نهادهای داخلی درخصوص عملیات دفاعی موشکی در زمان پرواز این هواپیما، دسترسی مسئول بررسی سانحه به اطلاعات آن نهاد فراهم و مشخص گردید که دو موشک زمین به هوا از نوع ‌TOR-M1 از سمت شمال به سمت هواپیما شلیک شده است».

این سازمان با این حال تاکید کرد که نحوه تاثیر این موشک‌ها بر وقوع سانحه و همچنین تحلیل این اقدام تحت بررسی است.یک روز پس از این حادثه مقام‌های آمریکایی به رسانه‌ها گفته بودند که سیستم‌ها رصد ماهواره‌ای آن‌ها سیگنالی مبنی بر روشن شدن پدافند هوایی ایران را در همان منطقه دریافت کرده‌ است. آن‌ها در این اظهارنظر احتمال داده بودند که «دو موشک» به سمت هواپیمای مسافربری شلیک شده باشد. ایران دو روز پس از سخنان مقام‌های آمریکا مسئولیت ساقط کردن این هواپیما را پذیرفت اما هیچ‌گاه به‌طور دقیق از شلیک دو موشک سخنی به میان نیاورد.

گفتنی است که صبح روز چهارشنبه (18 دی ماه) یک فروند بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین با 176 سرنشین، اندکی پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی دچار سانحه شد و سقوط کرد که در پی این حادثه تمام سرنشینان این هواپیما جان خود را از دست دادند.

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (98)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک