17:55 31 مارس 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1144

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص شکایت عراق از ایران در خصوص حمله موشکی به پایگاه عین السد گفت که مقامات این کشور پیش از حمله ایران از این موضوع مطلع بودند.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری هفتگی خود درباه حمله ایران به مواضع آمریکا در عراق گفت: تهران پیش از حمله به پایگاه عین السد، محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق به مقامات بغداد اعلام کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد شکایت عراق از ایران به دلیل حمله موشکی به عین‌الاسد اضافه کرد: اقدام دفاعی و پاسخ ما به آمریکا به اطلاع دولت و نیروهای مسلح عراق رسیده بود. دلیل شکایت را باید از خود مقامات عراقی پرسید.

موسوی افزود: امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی عراق برای ایران مهم است و ما همواره خواهان عدم دخالت نیروهای خارجی در این کشور بوده و هستیم.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مرتبط:

موسوی: ظریف در نشست داووس شرکت نمی کند
موسوی: دخالت فرانسه در امور داخلی ایران غیر قابل تحمل است
پیام موسوی به ماکرون: نام دریای جنوب ایران، خلیج فارس است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک