18:32 22 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 62

مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی ایران از اولویت رمزگشایی جعبه های سیاه در کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسن رضایی فر، رئیس بخش تحقیقات حوادث سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که کشورش به طور مستقل جعبه های سیاه، پرواز هواپیمای سرنگون شده اوکراینی را رمزگشایی می کند و هنوز تصمیمی نهایی در مورد ارسال آنها به خارج از کشور اتخاذ نکرده است. 

وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی در ایران خوانده شود و گزینه‌های بعدی ما کشور اوکراین و فرانسه است اما هنوز تصمیمی برای ارسال به کشور دوم نداریم.

مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی پیش‌تر گفته بود جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده برای دانلود به فرانسه فرستاده می‌شود.

او گفته بود از آنجایی که هواپیمای سانحه دیده از هواپیماهای مدرن و پیشرفته بوئینگ است ایران تکنولوژی دانلود اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را ندارد و ممکن است با شروع بازسازی جعبه سیاه به آن لطمه زده شود.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 737  متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز 752 با 167 مسافر و 9 خدمه پرواز که در ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد پس از 6 دقیقه پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت 6 و 18 دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند.

مرتبط:

دستگیری 30 نفر در تجمعات پس از سانحه هواپیمای اوکراین
شک اوکراین به ایران
انتقال جعبه‌ سیاه هواپیمای پرواز تهران-کی‌یف به اوکراین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک