08:14 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

پزشکی قانونی تهران اعلام کرد که تعداد قربانیان شناسایی شده حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران به 169 نفر رسید. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات مرکز تشخیص پزشکی قانونی تهران، تعداد قربانیان شناسایی شده حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران به 169 نفر رسید.

سه‌شنبه هفته گذشته، محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران، گفت که 100 نفر از مسافران هواپیمای اوکراینی که در نزدیکی تهران سقوط کرده بود شناسایی شدند. وی خاطرنشان کرده بود: "تاکنون 30 پیکر به خانواده جانباختگان تحویل داده شده است. تعداد دیگری هم از خانواده‌ها تشکیل پرونده داده اند و به زودی پیکر عزیزانشان به آنها تحویل داده خواهد شد. کار شناسایی هویت سایر جانباختگان ادامه دارد و احتمالا تا پایان هفته به پایان خواهد رسید".

صبح روز چهارشنبه (18 دی ماه) یک فروند بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین با 176 سرنشین، اندکی پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی دچار سانحه شد و سقوط کرد که در پی این حادثه تمام سرنشینان این هواپیما جان خود را از دست دادند. مقامات ایرانی ابتدا هر گونه دخالت در این حادثه را تکذیب کردند، اما در 11 ژانویه اعلام کردند که توسط پدافند ایرانی این هواپیما ساقط شده است. وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف گفت: این هواپیمای مسافربری ناخواسته به دلیل "خطای انسانی" توسط یک موشک مورد اصابت قرار گرفت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توضیح داد كه سامانه پدافند هوایی این كشور هواپیما را به عنوان موشك كروز شناسایی کرد و اپراتور زمان زیادی برای تصمیم گیری نداشت و او اشتباه تصمیم گرفت.

مرتبط:

سخنگوی وزارت خارجه ایران : سقوط هواپیمای اوکراینی نباید دستاویز مطامع سیاسی شود
کانادا خواستار پرداخت سریع خسارات به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی شد
واکنش خبرگزاری‌های جهان به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی +عکس، ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک