08:13 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 215

یکی از خبرگزای های ایران مدعی شد که تیم اطلاع رسانی دولت این کشور با فشار به صدا و سیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، تیم اطلاع رسانی دولت ایران با فشار به صداوسیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رئیس‌جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است؛ این تیم بعد از آنکه در تحمیل برخی مستندهای خاص خود به رسانه ملی ناکام ماند و برخی پروژه‌های عملیات روانی آن شکست خورد حالا بدنبال آن است تا بسته‌های خبری آقای رئیس جمهور در مراسم مختلف را خود تهیه و تدوین کند و فقط صداوسیما پخش کننده باشد.

بنا بر این گزارش، تذکری که از سوی رئیس جمهور به صداوسیما داده شده است و واعظی هفته پیش آن را رسانه‌ای کرد نیز در همین زمینه بوده و رئیس جمهور خواستار پخش بسته‌های تبلیغاتی و خبری ویژه خود به جای آنچه به صورت معمول برای روسای جمهور مختلف گروه‌های مختلف خبری تلویزیون تولید می‌کرده‌اند، شده است.

خبرگزاری فارس اعلام کرد که تا الان رئیس صدا و سیما این درخواست را نپذیرفته و گفته است ما برای هیچ یک از سران قوا چنین رویه‌ای نداریم حتی برای خبر رهبری نیز گروهی از خود صداوسیما این کار را انجام می‌دهند و چنین درخواستی یک بدعت است و نوعی انحصارگرایی به شمار می‌رود. رئیس دفتر رییس جمهور ایران اما بعد از مقاومت علی عسکری فشار را به حداکثر رسانده و تاکید کرده است یا همان بسته خبری تولید شده ما را پخش کنید یا اصلا از رئیس جمهور خبری پخش نکنید.

مرتبط:

واکنش تند سخنگوی شورای نگهبان به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها
نماز جمعه تهران؛ روحانی زودتر از همه رفت + ویدئو
مشاور روحانی: تعارضی میان جمهوریت، اسلامیت و ایرانیت نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک