09:12 22 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 21

موسوی: آمریکایی‌ها دچار نوعی رفتار یکجانبه، غیر قانونی، بی نتیجه و تکراری شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش روز11 ژانویه اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،  سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن شدید تحریم‌های اعلامی جدید آمریکا علیه شهروندان و شرکت‌های ایرانی تاکید کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها دچار نوعی رفتار یکجانبه، غیر قانونی، بی نتیجه و تکراری شده‌اند.

وی  اظهار داشت: متاسفانه آمریکایی‌ها نوعی رفتار یکجانبه، غیر قانونی و بی نتیجه را در پیش گرفته‌اند و بر تکرار آن اصرار دارند. تحریم های اخیر همه هنجارها و قواعد بین‌المللی را نادیده انگاشته و مستقیماً صنایعی را تحت تحریم قرار داده که با زندگی عادی میلیون ها ایرانی ممزوج است. فرمان اجرایی صادره اخیر نقض فاحش قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و تعهدات آن دولت ذیل حقوق بین‌الملل عام است.

ذات سیاست های خصمانه دولت ایالات متحده با وضع این تحریم ها بیش از پیش عیان شده است.این اقدام رژیم آمریکا با هدف اختلال در کسب و کار بخش عمده‌ای از مردم ایران و محروم ساختن آنها از دستیابی به حقوق بنیادین اقتصادی خود ذیل کنوانسیون‌های بین‌المللی بوده و البته بر پایه عدم شناخت از ایران و ایرانی بنا شده است.

اقدامات یکجانبه آمریکا اکنون به معضلی برای جامعه بین‌المللی تبدیل شده است و صنایع آمریکا مدتها است که توان رقابت با صنایع سایر کشورها را نداشته و رژیم آمریکا با اعمال تحریم یا تعرفه های غیر معمول و به بهانه‌های سیاسی و امنیتی رقابت غیر منصفانه تجاری با بقیه جهان انجام می دهد. این تلاش های غیر معمول  راه بجایی نخواهد برد و رژیم آمریکا در نهایت مجبور خواهد شد با واقعیات کنار آمده و شکست خود را بپذیرد».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک