13:57 31 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

 هادی حق شناس، استاندار گلستان در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده این استان در مورد پرداخت تسهیلات مختلف اعم از بلاعوض بابت خسارت سیل به بیان مطالبی پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، هادی حق شناس، استاندار گلستان در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده این استان گفت: سه هزار و 445 میلیارد تومان منابع برای پرداخت خسارت سیل گلستان در بخش های مختلف اعم از زیرساخت، کشاورزی و مسکن پیش بینی شده بود که تاکنون سه هزار و 80 میلیارد تومان خسارت، شامل بلاعوض و تسهیلات پرداخت شده است.

وی در خصوص بازسازی واحدهای مسکونی افزود: تاکنون 97 درصد واحدهای مسکونی احداثی موفق به عقد قرارداد با بانک ها شده اند. 94 درصد واحدها پی کنی و بیش از 57 درصد سقف گذاری و 22 درصد واحدها هم تحویل مالکان شده است. از هفته آینده، تحویل واحدهای مسکونی سرعت بیشتری خواهد گرفت و امیدواریم در دهه فجر شاهد تحویل همه واحدهای مسکونی احداثی باشیم.

استاندار گلستان همچنین با اشاره به پرداخت مرحله دوم خسارات بخش کشاورزی گفت: به دلیل اختلافات جزیی میان سازمان فضایی کشور و برخی دستگاه ها، پرداخت خسارات به تعویق افتاد که به محض حل موضوعات، پرداخت خواهد شد.

مرتبط:

سیل در هند جان بیش از 60 نفر را گرفت
سیل آق قلا را رها نمی کند
مقامات ونیز، خسارت وارده بر اثر سیل را اعلام کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک