12:32 24 ژانویه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 116

کاظم جلالی، سفیر جدید ایران در فدراسیون روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که از روز سه‌شنبه ماموریتش در روسیه آغاز خواهد شد و در آن روز او به مسکو خواهد رسید.

به گزارش اسپوتنیک، کاظم جلالی، سفیر جدید ایران در فدراسیون روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که از روز سه‌شنبه ماموریتش در روسیه آغاز خواهد شد و در آن روز او به مسکو خواهد رسید.

جلالی در آستانه عزیمتش گفت: "فردا صبح من به مسکو می روم و فردا مأموریت من به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود. امیدوارم که به زودی بتوانیم کپی های اعتبارنامه را به وزارت امور خارجه روسیه و اصل های آنها را در هفته های بعدی به آقای پوتین، رئیس جمهور روسیه تحویل دهیم."

در اواسط ماه دسامبر، رئیس جمهور ایران حسن روحانی با جلالی ملاقات کرد و در این جلسه رئیس جمهور ایران از "روابط خوب دو جانبه و چند جانبه" که تهران و مسکو را پیوند می دهد، نام برد و همچنین برای جلالی آرزوی موفقیت کرد.

روحانی بر ضرورت اهتمام در راستای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشورمان به سرمایه گذاران و بخش های خصوصی و دولتی محل ماموریت و تلاش برای تسریع در اجرای توافقات فی مابین و توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با روسیه به عنوان کشوری دوست و همسایه تاکید کرد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با روسیه در بخش‌های مختلف، بر تلاش و جدیت در مسیر انجام وظایف و توسعه مناسبات اقتصادی و تقویت همکاری‌های همه جانبه تهران- مسکو تاکید کرد.

مرتبط:

دیدار ظریف با سفیر جدید ایران در روسیه+عکس
پیام مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه
کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه می‌شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک