12:43 30 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
136

کانال انسان دوستانه برای انتقال غذا و دارو به ایران ممکن است ظرف چند ماه شروع به کار کند.

به گزارش اسپوتنیک، رویترز به نقل از مقامات سوئیسی و آمریکایی گزارش می دهد که کانال انسان دوستانه برای انتقال غذا و دارو به ایران ممکن است ظرف چند ماه شروع به کار کند.

لازم به ذکر است که غذا، دارو و سایر کمکهای بشردوستانه یک استثنا برای تحریم های واشنگتن است.

وزیر خارجه سوئیس، پاسکال بریزویل در این زمینه گفت: " نقش ما این است که واقعاً بتوانیم غذا و دارو را در اختیار ایرانی ها قرار دهیم. بنابراین ما برای ایجاد این کانال بشردوستانه تلاش می کنیم."

وی افزود که امیدوار است که این سازوکار بتواند در نیمه اول سال 2020 شروع به کار کند، اما پیش بینی این امر بسیار دشوار خواند.

ادوارد مک مولن، سفیر ایالات متحده در سوئیس نیز گفت: " خوشبختانه، من فکر می کنم اکنون در مرحله ای هستیم که ما با سوئیس بر روی آخرین جزئیات کار می کنیم. و امیدوارم این گفتگو در آینده نزدیک به پایان برسد."

رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ در 8 مه 2018 از خروج واشنگتن از توافق هسته ای با ایران و همچنین از سرگیری تحریم های اقتصادی علیه تهران خبر داد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا سپس قصد خود را برای جبران خسارات ناشی از اعمال مجدد تحریم های ایالات متحده و اطمینان از احتمال تجارت با عبور از محدودیت های ایالات متحده اعلام کردند. فرانسه، آلمان و انگلستان تصمیم گرفتند كه سازوكاری مشترک برای ارتباط مالی با ایران (اینستکس) ایجاد کنند. 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک