06:04 23 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
111

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران در دیدار با وزیر خارجه عمان گفت که ضامن ثبات و امنیت پایدار در منطقه ائتلاف‌های منطقه‌ ای می‌ تواند باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی، علی شمخانی دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی ایران در دیدار با یوسف بن علوی وزیر خارجه، بیان کرد: تنها ائتلاف‌هایی در منطقه راه‌گشا، امنیت‌ساز و پایدار می‌ماند که بیگانگان در آن نفوذ و دخالتی نداشته باشند.

وی همچنین از تلاش ناکام آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین‌ المللی به‌ بهانه برقراری امنیت در خلیج فارس گفت و افزود: کشوری که به هیچ‌ یک از تعهدات خود نه در ارتباط با ایران و نه در مراوده با سایر کشورها پایبند نیست نمی‌تواند قابل اعتماد باشد.

شمخانی، خاطرنشان کرد: کشورهایی که بیشترین سهم را در ایجاد تنش و نا امنی در منطقه داشته‌ اند و با به‌ راه انداختن جنگ‌ های متعدد و گسترش تروریسم، منطقه را به آشوب و نابودی کشاندند؛ هرگز به‌ دنبال ثبات و امنیت خلیج فارس نبوده و صرفاً تأمین منافع خود و فکر غارت منطقه را به دنبال دارند.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی با بیان اینکه ادامه جنگ در یمن یکی دیگر از نشانه‌ های رویکرد جنگ‌ طلبانه و قدرت‌های فرامنطقه و عوامل منطقه‌ای آنان است؛ تصریح کرد: ادامه این کشتار جز در خدمت منافع دشمنان صلح و امنیت منطقه همچون آمریکا و اسرائیل نیست و عربستان باید با تسلیم در برابر خواست مردم مقاوم یمن بیش از این ثبات و امنیت منطقه را به خطر و بازی نگیرد.

مرتبط:

دیدار وزیر امور خارجه ایران و عمان درباره چه بود؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک