04:48 20 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
281

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خبر از بازداشت 20 نفر از رهبران اعتراض های اخیر در شرق استان تهران داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اعلام خبر بازداشت 20 نفر از عوامل اصلی اغتشاشات در شرق استان تهران، درباره جزئیات این خبر گفت: شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلالگران نظم عمومی که با سوءاستفاده و موج‌سواری بر اعتراضات مردم درباره طرح سهمیه‌بندی بنزین اقدام به تخریب و آتش زدن سازمان‌یافته اموال، اماکن عمومی، دولتی و تعرض به جان و مال مردم کردند، همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: مأموران انتظامی با کار اطلاعاتی گسترده، 20 نفر از عوامل اصلی و محرک اغتشاشات شهرستانهای شرق استان را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، آنها را در عملیاتهای جداگانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی با اشاره به اعتراف اشرار دستگیر شده به جرایم خود،‌ تخریب و آتش زدن تعدادی بانک، ناوگان حمل و نقل شهری و پمپ بنزین، تخریب فروشگاه‌های مواد غذایی و المانهای شهری، مسدود کردن تعدادی از خیابانها و تحریک مردم به تجمعات غیر قانونی و اقدامات هنجارشکنانه را از جمله اتهامات متهمان دستگیر شده عنوان کرد. وی از معرفی متهمان به دستگاه قضایی خبر داد.

مرتبط:

عفو بین الملل: حداقل 143 نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شدند
40 نفر در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در ایران بازداشت شدند
پلیس استان هرمزگان 31 نفر را به جرم تحریک اعتراضات اخیر بازداشت کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک