14:59 31 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 03

شیوع بیماری آنفلوآنزا سه هفته زودتر از سال‌های پیش در استان‌های مختلف ایران گسترش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بستری شدن چهار هزار نفر در استان‌های مختلف این کشور به علت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا خبر داد و گفت: امسال بیماری آنفلوآنزا زودتر سراغ ایرانی‌ها آمد و بر اساس اطلاعات موجود، سه هفته زودتر از سال‌های پیش در استان‌های مختلف کشور گسترش یافت.

وی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا و ابتلای شمار زیادی از مردم به این بیماری گفت: تاکنون چهار هزار نفر به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده‌اند و این نشان‌دهنده حجم دربرگیری این بیماری است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: گرچه مشکل بیشتر بیماران بستری‌شده به علت آنفلوآنزا، پس از گذراندن دوره زمانی خاص و تعیین‌شده برای درمان رفع شده است؛ اما باید موارد بهداشتی و پیشگیرانه را با قدرت بیشتری پیگیری کرد.

 

جان‌بابایی در ادامه افزود: تأمین و توزیع داروی آنفلوآنزا در کشور انجام می‌شود و نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد؛ شاید قبل از این گزارشی از کمبود داروی آنفلوآنزا وجود داشته ولی به‌سرعت تأمین و به برخی شهرستان‌های درگیر کمبود ارسال شده است.

آنفلوآنزا یا گریپ شایع‌ترین بیماری ویروسی فصل سرماست که دستگاه تنفسی را درگیـر می‌کند و شدیداً مسری است. مدت زمان شروع علائم آنفلوآنزا از زمان وارد شدن ویروس به بدن 48-24 ساعت است. ویروس‌های آنفلوآنزا موجود در قطرات تنفسی از طریق سرفه و عطسه منتشر می‌شوند، در اغلب موارد این انتشار از فرد به فرد و معمولاً از طریق تماس دست با آنچه که به ویروس آنفلوانزا آلوده شده است و سپس تماس دست آلوده با دهان و بینی فرد منتقل می‌شود.

مرتبط:

آنفلوآنزا بلای جان ایتالیایی‌ها
دو نفر بر اثر آنفلوانزا در گیلان جان باختند
همه گیری و شیوع شدید آنفلوانزا در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک