07:44 04 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
151

نیروهای امنیتی استان هرمزگان، واقع در جنوب ایران، 31 نفر را به جرم تحریک برای اعتراضات از طریق شبکه های اجتماعی، بازداشت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان، غلامرضا جعفری روز شنبه در  رابطه با بازداشت عوامل اعتراضات اخیر گفت: " "31 نفر در اسرع وقت و با هماهنگی نمایندگان دستگاه قضایی در استان بازداشت شدند." به گفته جعفری: " این افراد پس از تعیین سهمیه بنزین، برای تحریک مردم به اعتراضات خیابانی، آشوب، خرابکاری و خسارت به اماکن عمومی و خصوصی، در شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار پست ها و فراخوان هایی کردند."

یادآور می شود که در 15 نوامبر، دستورالعمل دولت ایران در افزایش سه برابری قیمت بنزین به اجرا درآمد. که بر این اساس  قیمت بنزین را به 30،000 ریال در هر لیتر افزایش دهد، که در واقع به معنای افزایش سه برابری هزینه سوخت است.

پس از این تصمیم، اعتراضاتی در تعدادی از شهرهای ایران صورت گرفت که بیش از همه با درگیری با پلیس روبرو شد. معترضین دفاتر بانک ها و پمپ بنزین ها را آتش زدند. نا آرامی در صدها شهر ثبت شد. هنوز آمار رسمی درباره تعداد کشته شدگان اعلام نشده است، اما آمار رسانه های خارجی از چند ده تا چند صد نفر متفاوت است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک