06:39 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 250

ژنرال اسرائیلی به برنامه منظم ایران در ساخت موشک اشاره کرد و گفت: آنان برای ساخت موشک به سختی کار می‌کنند و حتی یک روز هم برنامه‌های خود را در این زمینه به عقب نینداخته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جروزالم پست، ژنرال زویکا هایموویچ، فرمانده پیشین نیروی دفاعی اسرائیل گفت: ایران که دارای تعداد قابل توجهی موشک بالستیک با برد متوسط و کوتاه است، بزرگترین نیروی موشکی در خاورمیانه به حساب می‌آید و به رغم تحریم‌های فلج کننده، این کشور هم اکنون به موشک‌های بالستیک دوربرد مجهز است که می‌تواند اهداف دورتر از 2 هزار کیلومتر از مرزهای خود را هدف قرار دهد.

هایموویچ با تأکید بر اینکه قابلیت‌های موشکی ایران از قدرت فوق‌العاده‌ای برخوردار است گفت: آنان برای ساخت موشک به سختی کار می‌کنند و حتی یک روز هم برنامه‌های خود را در این زمینه تعلیق نکرده اند.

وی که در سال 2018 بازنشسته شد، با اشاره به دیدار اخیر نتانیاهو با "ژنرال کنت مک کنزی" رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده هشدار داد که ایران در حال برنامه‌ریزی حملات اضافی است و اسرائیل در تلاش است تا مانع بازگشت ایران به عراق شود.

وی گفت: در صورت بروز جنگ میان اسرائیل و ایران، ما از طرف لبنان و سوریه با نیروهای حزب‌الله مواجه هستیم و از طرف دیگر امکان حضور نیروهای شبه نظامی شیعه در عراق و غزه نیز وجود دارد.

مرتبط:

ترامپ: می توانم نخست وزیر اسرائیل شوم+ویدیو
پمپئو: شهرک سازی اسرائیل نقض قوانین بین المللی نیست
تصمیم آمریکا در رابطه با شهرک سازی اسرائیل با انتقاد آلمان مواجه شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک