05:30 03 دسامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
127

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره اعتراضات و اغتشاشات اخیر در ایران بیانیه صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از اظهارات مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا درباره بروز برخی آشوب‌ها در حاشیه اعتراضات در ایران، وزارت خارجه آمریکا هم یک بیانیه صادر کرد.

در این رابطه مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران در توئیتر نوشت: "ایالات متحده در کنار

مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم".

این بیانیه ساعتی بعد از توئیت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.

او در حالی این پیام را منتشر می‌کند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از سال 2016 و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده و دست به اعمال شدیدترین تحریم‌ها زده است.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، روز گذشته (شنبه) اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد. این اعتراضات در برخی موارد با حضور مسؤولان و گفت‌وگوی ماموران ناجا با مردم به شکل مسالمت‌آمیز برگزار شد و در برخی موارد نیز با تحریک عده‌ای به اغتشاش کشیده شد.

مرتبط:

40 نفر در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در ایران بازداشت شدند
یکی از نمایندگان مجلس ایران در حاشیه های مربوط به گرانی بنزین استعفا می دهد
جمع آوری امضا برای استیضاح رئیس مجلس ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک