01:08 23 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

تهران نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال کرد و اطلاعات مربوط به شروع فعالیت در این تاسیسات در فوردو را ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، طرف ایرانی با ارسال نامه ای به آژانس انرژی هسته ای اطلاعاتی مبنی بر آغاز پر شدن سانتریفیوژها در تأسیسات فوردو را از 6 نوامبر اعلام کرد.

این مطلب روز سه شنبه توسط کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران در سازمان انرژی اتمی در وین، بیان شد.

مرگ بالینی برجام
© Fotolia / Curioso Photography

آینده توافق هسته ای ایران پس از آنکه ایالات متحده به طور یک جانبه از برنامه جامع اقدام مشترک برنامه هسته ای ایران در تاریخ 8 مه 2018 خارج شد و واشنگتن تحریم هایی را علیه تهران در زمینه صادرات نفت وضع کرد، زیر سؤال رفت. در ماه مه سال 2019، ایران مرحله اول کاهش بخشی از تعهدات توافق هسته ای خود (تعلیق 60 روزه فروش اورانیوم غنی شده) را اعلام کرد. در ماه ژوئیه، تهران در مرحله دوم کاهش تعهدات خود اعلام کرد که اورانیوم را بیش از 3.67٪ غنی می کند  و قول داد اگر سایر طرف های توافق، به تعهداتشان  پایبند نباشند، هر 60 روز  تعهدات خود را کاهش دهد.

در تاریخ 6 سپتامبر، ایران اعلام کرد که در مرحله سوم کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای آغاز کرده و محدودیت های فعالیت های تحقیقاتی را برداشته است. در تاریخ 8 سپتامبر، آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش داد که مقامات ایرانی از آغاز تحقیقات و توسعه سانتریفیوژهای جدید به خبر داده اند. چند وقت پیش، تهران اعلام کرد اقداماتی را در دست تدوین دارد  که مرحله چهارم کاهش تعهدات خود را به انجام برساند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک