04:06 09 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 12

اجرای دوره نخست طرح حذف یارانه‌بگیران با نهایت احتیاط به انجام رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران اعلام نمود که اجرای دوره نخست طرح حذف یارانه‌بگیران با نهایت احتیاط به انجام رسید و در نخستین دوره از این طرح تقریباً 166هزار خانوار و حدود 700هزار نفر از جمعیت کشور مشمول طرح اجرایی شدند.

وی اظهار داشت: «مصوبه مجلس شورای اسلامی بر این اساس است که دولت در زمینه حذف یارانه متمکنان با اولویت سه دهک نخست درآمدی اقدام کند. اگر در حال حاضر جمعیت کشور را حدود 83 میلیون نفر درنظر بگیریم و باتوجه به اینکه حدود 75 میلیون و 600 هزار نفر از یارانه استفاده می‌کنند درمی‌یابیم که بخشی از دهک نخست درآمدی کشور به‌طور طبیعی از دریافت یارانه محروم می‌شوند.

در راستای اجرای این طرح باید بکوشیم تا از بانک‌های اطلاعاتی دقیق و مختلفی استفاده کنیم تا پس از اجرای آن به‌هیچ‌وجه لطمه‌ای به زندگی طبقات متوسط و پایین جامعه وارد نشود.اجرای قانون باید به‌صورت آگاهانه و عالمانه انجام پذیرد، اگر قوانین به‌‌صورتی اجرایی شوند که ضریب خطای اجرای این طرح بالا باشد و تعداد زیادی از افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف می‌شوند متمکن نباشند این برنامه با نقص و قرض مواجه است.

میزان افرادی که نسبت به حذف از لیست دریافت یارانه اعتراض داشته‌اند نشان می‌دهد که این طرح با دقت به اجرا رسیده و در ادامه مسیر نیز این دقت همواره اعمال می‌شود به‌طوری که دهک‌های متوسط درآمدی کشور که امروزه بر اثر فشارهای نظام سلطه از وضعیت نامناسب زندگی برخوردارند با حذف یارانه آسیبی نبینند.

هم‌زمانی اجرای طرح حذف یارانه‌بگیران با دیگر طرح‌های سازمان هدفمندی سبب بروز مشکلاتی اعم از صدور پیامک برای هموطنان در برخی از شهرها در این زمینه شد که این مسئله برطرف شده است. هرماه به‌طور طبیعی تعدادی از صدک‌های درآمدی متمکن از لیست دریافت یارانه حذف می‌شوند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک