16:01 13 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 222

وزارت امور خارجه ایران از دیدار محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن با وزیر امور خارجه ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در خصوص اوضاع یمن با محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش وزارت امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف در این دیدار با ابراز تاسف از شرایط سخت ناشی از جنگ تحمیلی و محاصره سخت نزدیک به پنج ساله این کشور، پایان کشتار غیر نظامیان و رفع محاصره از یمن را خواستار گردید.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با تاکید بر راه حل سیاسی بعنوان تنها راه حل بحران یمن بر حمایت ایران از برقراری آتش بس و انحام گفتگوهای یمنی- یمنی تصریح و مجددا آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های انسانی به مقصد یمن را یادآور گردید.

محمدعبدالسلام در جریان این دیدار گزارشی از آخرین وضعيت یمن و چشم انداز آتی در زمینه حل بحران از طرق سیاسی و همچنین آخرین وضعیت انسانی یمن را برای وزیر امور خارجه ایران تشریح کرد.

شایان ذکر است، در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما «ائتلاف عربی» در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پمپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است.

مرتبط:

حوثی های یمن متهم شدند که برای پرتاب موشک از مناطق غیرنظامی استفاده کرده اند
روحانی: کلید حل مشکلات در منطقه پایان دادن به جنگ در یمن است
موسوی: حملات یمن به عربستان اقدامات دفاعی است
حملات خمپاره ای ارتش عربستان به یمن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک