11:33 19 فوریه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 02

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد که احزاب کنونی کشور صرفا در حال تمرین تحزب هستند و برای دستیابی به زنجیره دموکراسی در کشور لازم است به شکل‌گیری احزاب بزرگ کمک کنیم.

یه گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، احمد مازنی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر لزوم ایجاد نظام انتخاباتی حزبی بیان کرد: من اکنون در هیچ حزبی عضو نیستم؛ معتقدم این احزابی که گعده‌ای هستند باید جمع شده و چند حزب بزرگ به معنای واقعی شکل بگیرند تا حلقه اصلی زنجیره دموکراسی در کشور محقق شود. این موضوع موجب می‌شود که انتخابات هم انتخاباتی باشد که منتخبین آن پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این احزابی که اکنون وجود دارند در حد گعده‌هایی هستند که تمرین تحزب می‌کنند و با شکل‌گیری یک حزب واقعی فاصله دارند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ایران درباره‌ اینکه برای ایجاد یک نظام حزبی مناسب چه مولفه‌هایی لازم است، بیان کرد:در درجه اول اراده خود فعالان سیاسی مهم است. در این حوزه به عقیده من فعالان به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته کسانی هستند که منافع را در وضع فعلی می‌بینند و شکل‌گیری یک نظام انتخابات حزبی و ایجاد احزاب واقعی را با منافع کوتاه‌ مدت خود در تضاد می‌بینند. دسته دیگر هم به نظر می‌رسد خیلی خوشبین نیستند که یک نظام حزبی به زودی محقق شود، ولی من معتقدم که شکل‌گیری نظام انتخابات حزبی و احزاب بزرگ در بلندمدت نه تنها به نفع همه بلکه به نفع همه کسانی که حتی به فکر منفعت جناحی و شخصی خود نیز هستند خواهد بود.  

مازنی در پایان تاکید کرد: هرچه این وضعیت فعلی بیشتر ادامه پیدا کند ضرر بیشتر خواهد بود جلوی ضرر را هرجا بگیریم منفعت است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک