14:42 06 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 04

شرکت ملی پالایش و پخش ایران اطلاع داد که بنزین سوپر در کشور تولید شده و به خاطر محدودیت های ذخیره سازی و انتقال، توزیع می شود.

به‌ گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا،  بحث کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت در رسانه های مختلف منتشر شده است که این اخبار با واکنش شرکت ملی پالایش وپخش فراورده‌های نفتی مواجه گردید.

عطاپور، نایب ‌رئیس هیات مدیره اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در این زمینه بیان داشت: اکثر جایگاه‌ها فاقد بنزین سوپر هستند و علی‌رغم این‌که سکوها و کارگران آماده سوخت‌رسانی بنزین سوپر هستند اما این بنزین در اکثر سکوها وجود ندارد.

وی خاطر نشان نمود: وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پخش و پالایش و پخش باید برای این مساله پاسخی داشته باشند.

 عطاپور تاکید کرد، علت این‌که چرا بنزین سوپر به جایگاه‌ها داده نمی‌شود، تاکنون مطرح نشده و این در حالی است که بارها جایگاه‌داران تقاضای بنزین سوپر را کرده‌اند اما به آن‌ها تعلق نگرفته است.

اما شرکت ملی پالایش وپخش فراورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که بنزین سوپر در پالایشگاه‌های اراک و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود و طبق قانون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مکلف به تولید و توزیع بنزین معمولی و بنزین با استاندارد یورو ۴ است که هم‌اکنون بیش‌تر از میزان تعهد خود بنزین با کیفیت یورو تولید و در کشور توزیع می‌کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک