04:03 06 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 87

نام چهار کشته شده سانحه رانندگی روز جمعه خودروی حامل زائران ایرانی شهر العماره در خاک عراق ‌اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی پهلوان سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان خوزستان، روز شنبه اظهارداشت: در پی واژگونی خودرو در العماره عراق بعد از ظهر جمعه (روز گذشته) رخ داده بود که پنج مصدوم و چهار کشته برجا گذاشت.

وی در ادامه گفت: زهرا تیموری، طیبه کاظمی، غدیر علی حسین تیموری، عبدالرضا شعلان، فهیمه حسین نوغانی کسانی هستند که در این سانحه مصدوم شده اند و در حال حاضر توسط تیم های پزشکی در بیمارستان"اسماء" در شهر العماره تحت مراقبتهای درمانی قرار گرفته اند.

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان خوزستان یادآورشد: حسین کاظمی، محسن محمد فرقانی، محمد حسین دهقان و  محمد حسین فرقانی زائران جان باخته در این سانحه هستند.

به گفته پهلوان مصدومان و کشته شدگان این حادثه در العماره قرار است از طریق مرز چذابه به گشور برگردند.

پهلوان همچنین اظهار کرد: زمان دقیق اعزام حادثه دیدگان به محض مشخص شدن، اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، علی حسین حسین زاده رئیس قرارگاه اربعین حسینی استان خوزستان صبح امروز تلفات این حادثه را سه کشته و هفت مصدوم اعلام کرده و گفته بود که ۲ نفر از مصدومان در حالت کما قرار دارند.

حسین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین وزارت کشور پیش از این گفته بود تا پنجشنبه ۷۷ زائر اربعین حسینی در حوادث مختلف جان باختند که نیمی ازاین تلفات به دلیل حوادث رانندگی بوده است.

چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی پیش بینی شده است. حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان در روزهای اخیر شروع شده است.

از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات عالیات شدند و ۲ میلیون نفر نیز به کشور بازگشتند.

اربعین پارسال حدود ۸۰۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان راهی کربلا شدند. پیش بینی شده اربعین امسال حدود سه میلیون زایر از مرزهای رسمی کشور راهی عتبات عالیات شوند.

مرتبط:

متوسط سن زائرین ایرانی در اربعین +عکس
نقاط مجهز به اینترنت بی سیم در پیاده روی اربعین +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک