01:30 02 ژوئن 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 164

رهبر ایران در دیدار با نخست‌ وزیر پاکستان روابط دو کشور را بسیار عمیق و مردمی دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت رسمی رهبر ایران، علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با عمران خان، نخست ‌وزیر پاکستان و هیئت همراه روابط دو کشور را بسیار عمیق و مردمی دانسته و تأکید کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرمتر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقاء یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.

رهبر ایران با تحسین دغدغه دولت پاکستان در خصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خوانده و افزود: ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در جهت خواست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای پایان جنگ یمن داده است و اگر این جنگ به نحو درستی پایان یابد، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.

رهبر ایران با تأکید بر اینکه کشورش آغازگر هیچ جنگی نبوده است، تصریح نمود: البته اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز در این دیدار حضور داشت و در خصوص روابط نزدیک تهران و اسلام آباد گفت: همکاری‌های تهران و اسلام آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط روی ایران حساب ویژه باز کرده‌ایم، چرا که ایران را یک شریک مهم بخصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.

مرتبط:

هدیه رهبر ایران به ساقط کننده پهپاد آمریکایی + ویدئو
بازتاب حضور مقتدی صدر در کنار رهبر ایران + عکس
رهبر حزب الله: ایران می‌تواند عربستان و امارات را نابود کند
مخالفان: رهبر ایران تصمیم حمله به تاسیسات نفتی عربستان را گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک