00:27 02 ژوئن 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 304

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران، عربستان و کشورهای هم پیمانش را متهم کرد که به دنبال مقابله با ایران اسلامی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری خانه ملت، اکبر ترکی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران درباره شرایط مذاکره ایران با عربستان بیان کرد: پیش‌نیاز هرگونه مذاکره با عربستان، اجرای آتش‌بس واقعی در یمن است.

وی افزود: عربستان گاو شیرده شده و اگر روزی شیر ندهد آمریکا سر این کشور را می برد و به همین دلیل است که به دنبال مذاکره با ایران است.

ترکی گفت: شروط انصارالله برای مذاکره با عربستان، آتش بس واقعی و پرداخت خسارات جنگ از سوی عربستان به این کشور است. اگر این دو شرط اجرا شود، می‌توان با ریاض گفت‌وگو کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عربستان‌ها نمی‌توانند با طرح پیشنهاد مذاکراه ایران و انصارالله را فریب دهند و بعد ضربه بزنند، اگر پیشنهاد مذاکره آن‌ها فریبکارانه باشد قطعا این نقشه آن‌ها اجرائی نمی‌شود.

وی خصوص پیشنهاد بن‌سلمان برای مذاکره با ایران، اظهار داشت: عربستان و کشورهای هم پیمانش به دنبال مقابله با ایران اسلامی بودند و بیشتر منابع مالی طرح‌های ضد ایرانی را عربستان تدارک می‌دید. حتی برای ضربه زدن به ایران و آرامش منطقه، تشکیلات تروریستی به نام داعش را ایجاد کردند که اصلا فکر نمی کردند عمرش 3 سال باشد و به عنوان دولت شام و عراق آن را مطرح می‌کردند.

مرتبط:

جزئیات جدید سرقت از خانه یک نماینده مجلس ایران
مجلس ایران پرسش 3 سوال از ظریف را در دستور کار قرار داد
لغو سفر رئیس مجلس ایران به ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک