16:39 17 ژانویه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
حمله به نفتکش ایران در دریای سرخ (26)
0 32

بازار جهانی نفت در پی حمله به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده در عربستان، شاهد صعود قیمت شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، پس از اینکه خبر انفجار یک نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان منتشر شد، قیمت جهانی نفت 2 درصد افزایش یافت و از 60 دلار در هر بشکه عبور کرد.

پس از اینکه رسانه ها گزارش دادند یک نفتکش متعلق به شرکت نفت ملی ایران پس از یک انفجار آتش گرفته، قیمت نفت یک دلار در هر بشکه بالا رفت و افزایش قیمت امروز را به 2 درصد رساند. قیمت نفت پس از اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر این که مذاکرات با چین به خوبی پیش می رود، افزایش یافته بود. پس از انفجار نفتکش ایران نزدیک عربستان قیمت نفت باز هم بالا رفت.

انفجار نفتکش نگرانی جدیدی در مورد احتمال درگیری در مهمترین منطقه تولید نفت دنیا بوجود آورده است. پیش از این، حمله به کشتی ها و پهپادها و حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان باعث نگرانی شده بود. نفت هنوز هم 19 درصد پایین تر از اوج قیمت آن در ماه آوریل است چون طولانی شدن جنگ تجاری بین آمریکا و چین دورنمای اقتصاد جهان را تیره و تار کرده است.

این انفجار به خطرات احتمالی ژئوپلیتیکی اشاره دارد و یک بار دیگر بازار را شوکه کرده است ولی باید دید با تمرکز سرمایه گذاران بر گفتگوهای تجاری، در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات قیمت نفت باز هم افزایش می یابد?

 امروز قیمت نفت برنت برای معاملات ماه دسامبر 1.36 دلار معادل 2.3 درصد افزایش یافت و به 60.46 دلار در هر بشکه رسیده است. نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه نوامبر 1.14 دلار معادل 2.1 درصد بالا رفت و به 54.69 دلار در هر بشکه رسید.

موضوع:
حمله به نفتکش ایران در دریای سرخ (26)

مرتبط:

انتشار اولین تصاویر نفتکش ایرانی دچار انفجار
وزیر نفت ایران، سهمیه بندی بنزین در سال آینده را منتفی نمی داند
وقوع انفجار در نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک