11:21 26 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
122

فرار از مالیات و عدم استفاده پزشکان از کارت خوان بیماران را با مشکل و معضل روبرو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مالیات و پرداخت مالیات و افراد فراری از مالیات همیشه وجود داشته و بعنوان معضلی شناخته شده در سطح جامعه هست. بعضی از مردم استفاده از امکانات دولتی را حق خود می‌دانند و البته نپرداختن مالیات را از دیگر حقوق خود. اینطور بگوییم که حقوق دریافت نکنیم و مجبور به پرداخت هزینه‌های زندگی باشیم. اینجاست که می‌گویند مرگ را برای همسایه می‌خواهند. پس چه شد ضرب المثلی که همیشه و هرجا گفته می‌شود که هرآنچه برای خود می‌خواهید برای دیگران نیز بخواهید.

در کلینیک پزشکی، پدری کودک بیمار خود را که از شدت بیماری بی‌ حال شده بود در بغل داشت به سختی از پله‌ها بالا آمد نفس‌ زنان وارد مطب شد به میز منشی که رسید تازه متوجه شد که باید همه مسیر را برگردد و حق ویزیت را از عابر بانک دریافت کند. از این مسئله که بگذریم عابر بانک‌های کنار کلینیک‌های خصوصی بدلیل مراجعه بسیار بیماران، معمولا پول ندارند.

درد بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته این مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر و انسانهایی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا ناز دکتر‌ها را که مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به تکالیف پزشکان در نصب دستگاه POS اظهار داشت: با توجه به آخرین مهلت ثبت نام پزشکان در سامانه POS اقدامات مهم و ارزشمندی درخصوص اطلاع‌رسانی سریع و به موقع انجام شد و در تاریخ 31 شهریور ماه متوسط کشور 35 درصد و متوسط استان اصفهان 41 درصد ثبت نام پزشکان بوده است که بیانگر افزایش تمکین پزشکان در سطح استان نسبت به کل کشور بوده است و این موید اطلاع‌رسانی مطلوب و حضور اداره کل و قبول پزشکان بر تمکین است.

بهروز مهدلو افزود: تعدادی از پزشکانی که ثبت‌نام نکرده‌اند مطب ندارند که نیاز به دستگاه POS ندارند و الباقی پزشکان براساس قوانین اسامی آنان استخراج شده است‌.

وی با تاکید بر ایجاد تیم‌های کارشناسی جهت بررسی موارد عدم تمکین مودیان مشمول در نصب صندوق فروش بیان کرد: هم اکنون سامانه ارتباط مردمی 1526 آماده دریافت گزارش مردمی در این خصوص هستند که همشهریان عزیز میتوانند با تماس با سامانه مذکور گزارش‌های مردمی خود را به اداره کل امورمالیاتی استان ارائه کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به تکلیف پزشکان گفت: پزشکانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند باید در اسرع وقت جهت ثبت‌نام اقدام کنند و در غیر این صورت مشمول جرایم قانونی می‌شوند و مالیات واقعی آنان، تراکنش‌های بانکی و جرایم آنان از سال 1392 به بعد استخراج و وصول می‌شود و علاوه بر آن از ابتدای سال 97 هر مبلغی که دریافت کنند مشمول 2 درصد جریمه و عدم بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی می‌شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک