18:56 27 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 121

 وزیر امور خارجه ایران به همتای ترکیه ای خود گفت كه تهران مخالف عملیات نظامی در سوریه است و ایجاد وضعیت پایدار در این کشور را ضروری می داند.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه ایران به همتای ترکیه ای خود گفت كه تهران مخالف عملیات نظامی در سوریه است و ایجاد وضعیت پایدار در این کشور را ضروری می داند.

محمد جواد ظریف در تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: اقدامات ترکیه در شمال شرقی سوریه یک اقدام موقت است.

در این گفتگوی تلفنی، مولود چاووش اوغلو بر احترام به تمامیت ارضی سوریه و موقتی بودن اقدام ترکیه در آن منطقه تاکید کرد. ظریف نیز ضمن مخالفت با اقدام نظامی و تاکید بر احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه و لزوم ‌مبارزه با تروریسم و برقراری ثبات و امنیت در سوریه، توافق آدانا را بهترین راه برای سوریه و ترکیه و رفع نگرانی های آنها خواند.

پیشتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت كه در روزهای آینده امکان دارد تصمیمی درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات بگیرد. وی افزود: هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای مدافع  خلق کردهای سوریه و ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و اسکان دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ظریف: عربستان قادر نخواهد بود برای خود امنیت بخرد
مجلس ایران پرسش 3 سوال از ظریف را در دستور کار قرار داد
ظریف: اروپا نمی‌تواند از برجام خارج شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک