03:55 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
بازداشت یولیا یوزیک (24)
141

آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران گفت که سفارت روسیه در تهران خواستار دسترسی کنسولی به یولیا یوزیک، روزنامه نگار زن شهروند روسیه شده که توسط مقامات ایران بازداشت شده است.

به گزارش اسپوتنیک، آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران گفت که سفارت روسیه در تهران خواستار دسترسی کنسولی به یولیا یوزیک، روزنامه نگار زن شهروند روسیه شده که توسط مقامات ایران بازداشت شده است.

گاننکو گفت که سفارت روسیه در تهران درخواست دسترسی کنسولی داده است.

پیشتر آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران گفته بود: "در 29 سپتامبر، یولیا یوزیک، شهروند روسی تا آنجا که می دانیم با دعوت خصوصی به تهران پرواز کرده بود. به محض ورود، کارمندان فرودگاه امام خمینی گذرنامه وی را به دلایل نامعلوم ضبط کردند. در 2 اکتبر، این شهروند روسی در زمانی که در هتلی در پایتخت ایران اقامت داشت، دستگیر شد."

وی افزود: "مادر یولیا در این رابطه گفته که دخترش به اتهام همکاری با سرویس ویژه اسرائیل بازداشت شده است. کارکنان سفارتخانه روسیه در ایران درمورد این موضوع از صبح 4 اکتبر اطلاع پیدا کردند، ما هنوز از مقامات محلی ایران اطلاعیه رسمی دریافت نکرده ایم."

باریس وویتسکزوفسکی، همسر سابق یولیا یوزیک اعلام کرد که پیشتر مشخص شد که یولیا در ایران مظنون به همکاری با سرویس های ویژه اسرائیل شده است.

وی گفت: "او 10 تا 12 سال پیش زمانی که خبرنگار کامسومولسکا پراودا برای انجام ماموریت کاری به اسرائیل سفر کرده بود. او گزارشی در مورد اینکه چگونه چندین روز در ارتش اسرائیل گذرانده است نوشت. به طور طبیعی، وی برای نوشتن این گزارش، با برخی از مقامات اسرائیلی تماس گرفت تا مجوز دریافت کند."

وی افزود، در حال حاضر هیچ راه ارتباطی با یولیا وجود ندارد و دادگاه باید فردا صبح تشکیل شود.

موضوع:
بازداشت یولیا یوزیک (24)

مرتبط:

وزارت خارجه ایران در مورد بازداشت خبرنگار روسی هیچ اطلاعی نداده بود
واکنش سخنگوی وزارت خارجه روسیه به بازداشت روزنامه نگار روس در ایران
روزنامه نگار روسی که در ایران بازداشت شده، از واحدهای نظامی اسرائیل بازدید کرده بود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک