22:44 03 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
بازداشت یولیا یوزیک (24)
0 182

یولیا یوزیک، روزنامه نگار و شهروند روسیه که در تهران بازداشت شده است، پیشتر از واحدهای نظامی اسرائیل بازدید کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک، دیلی استورم به نقل از سخنان باریس وویتسکزوفسکی، همسر سابق یولیا یوزیک اعلام کرد که پیشتر مشخص شد که یولیا در ایران مظنون به همکاری با سرویس های ویژه اسرائیل شده است.

وی گفت: "او 10 تا 12 سال پیش زمانی که خبرنگار کامسامولسکا پراودا بود برای انجام ماموریت کاری به اسرائیل سفر کرده بود. او گزارشی در مورد اینکه چگونه چندین روز در ارتش اسرائیل گذرانده است نوشت. به طور طبیعی، وی برای نوشتن این گزارش، با برخی از مقامات اسرائیلی تماس گرفت تا مجوز دریافت کند."

وی افزود، در حال حاضر هیچ راه ارتباطی با یولیا وجود ندارد و دادگاه باید فردا صبح تشکیل شود.

پیشتر آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران گفته بود: "در 29 سپتامبر، یولیا یوزیک، شهروند روسی تا آنجا که می دانیم با دعوت خصوصی به تهران پرواز کرده بود. به محض ورود، کارمندان فرودگاه امام خمینی گذرنامه وی را به دلایل نامعلوم ضبط کردند. در 2 اکتبر، این شهروند روسی در زمانی که در هتلی در پایتخت ایران اقامت داشت، دستگیر شد."

وی افزود: "مادر یولیا در این رابطه گفت که دخترش به اتهام همکاری با سرویس ویژه اسرائیل بازداشت شده است. کارکنان سفارتخانه روسیه در ایران درمورد این موضوع از صبح 4 اکتبر اطلاع پیدا کردند، ما هنوز از مقامات محلی ایران اطلاعیه رسمی دریافت نکرده ایم."

موضوع:
بازداشت یولیا یوزیک (24)

مرتبط:

وزارت خارجه ایران در مورد بازداشت خبرنگار روسی هیچ اطلاعی نداده بود
سفیر ایران در روسیه به وزارت خارجه روسیه دعوت شد
درباره روزنامه نگار روس بازداشت شده در ایران چه می دانیم؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک