16:21 20 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

عضو هیئت مدیره مجلس ایران از برگزاری نشست مشترک یران قوا با حضور رئیس مجلس خبرگان ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد که سران سه قوه ایران با حضور آیت‌الله جنتی، رئیس شورای نگهبان ایران برای بررسی اجرای سیاست‌های ابلاغی نظام قانون گذاری از سوی رهبر این کشورنشست مشترکی برگزار می کنند. 

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های نظام قانونگذاری از سوی رهیبر ایران، اظهار داشت: در جلسه اخیر هیئت رئیسه درباره سیاست‌های ابلاغی بحث و تبادل نظر شد و رئیس مجلس نیز ماموریت‌های لازم را برای اجرای این سیاست‌ها به کمیسیون مربوطه ابلاغ کرده است.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن سیاست‌های نظام تقنینی نیازمند به تغییر در بخش‌هایی از آئین‌نامه داخلی پارلمان است، افزود:، بنابراین در همین راستا کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی اقداماتی را آغاز کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس ایران با بیان اینکه بخشی دیگر از روند اجرای سیاست‌های ابلاغی نظام تقنینی برعهده فراکسیون‌های سیاسی مجلس است، ادامه داد: در همین باره با عارف رئیس فراکسیون امید و کاظم جلالی رئیس فراکسیون مستقلان ولایی و مرکز پژوهش‌های مجلس مذاکراتی صورت گرفته و مقرر شد تا هماهنگی‌هایی بین همه بخش ها صورت گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس یادآور شد: فراکسیون نمایندگانی ولایی مجلس نیز در بیانیه‌ای از این اقدام استقبال و آمادگی خود برای اجرای سیاست‌های نظام تقنینی را اعلام کرد.

امیرآبادی اظهار داشت: به زودی  جلسه مشترکی بین سران سه قوه و با حضور آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان برگزار می‌شود تا موانع پیش رو در اجرای سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری بررسی و برطرف شود.

مرتبط:

مقام ایرانی: ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در خارج بررسی شود
متن کامل سخنرانی روحانی در همایش سراسری قوه قضائیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک